Działania

Wierzymy, że niewielkie impulsy do działania przekazane młodzieży na wczesnym etapie rozwoju, mogą odmienić ich życie i pozwolić na wybranie odważnych i wymagających ścieżek rozwoju. Naszym celem jest uzmysłowienie naszym podopiecznym, że uwierzenie we własne talenty, ambitne wyznaczanie celów i konsekwencja w działaniu są kluczowymi elementami otwierającymi nowe możliwości.

Dlaczego język angielski

Znajomość języka angielskiego, umiejętność pozyskiwania informacji i swoboda komunikacji w znacznym stopniu predeterminują sukces lub porażkę w przyszłości.Obecnie, znajomość języka angielskiego, jest niezbędnym wymogiem zdobycia niemal każdego, perspektywicznego zawodu i pozwala włączyć się w społeczeństwo informacyjne dzięki zrozumieniu otaczającego świata. Organizując zajęcia z j. angielskiego dla dzieci i młodzieży z obszarów nieuprzywilejowanych, dbamy o ich równe traktowanie. Dbamy, aby celem zajęć było docelowo swobodne wypowiadanie się w języku obcym.

Stypendia

Do programu stypendialnego zapraszamy najbardziej utalentowanych uczniów, w których widzimy największy potencjał rozwoju i potrzeby pozyskania wsparcia finansowego. Otrzymują oni roczne stypendia w kwocie 3.000 PLN, z których rozliczają się na podstawie dowodów zakupu. Środki sa wypłacane w comiesięcznych transzach przez cały rok szkolny. Stypendia są celowe i mogą być przeznaczane na zakup materiałów naukowych, kursy i wyjazdy edukacyjne oraz uczestniczenie w życiu społecznym szkoły.

Bardzo często jest to pierwszy krok na drodze do odnoszenia sukcesów w kolejnych, większych programach stypendialnych.

Nasi absolwenci realizują się na wiodących polskich i zagranicznych uczelniach (m.in. Uniwersytet Oksfordzki, Uniwersytet Warszawski, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu) oraz spełniają marzenia zawodowe na konkurencyjnych ścieżkach kariery.

Stypendyści w roku szkolnym 2022/2023

Pobierz plik PDF

Zgłoszenie do programu Stypendialnego

Pobierz plik PDF

Regulamin programu Stypendialnego

Pobierz plik PDF

Stypendyści w roku szkolnym 2019/2020

Pobierz plik PDF

Stypendyści w roku szkolnym 2018/2019

Pobierz plik PDF

Stypendyści w roku szkolnym 2017/2018

Pobierz plik PDF

Stypendyści lat 2011-2017

Pobierz plik PDF

Gdzie uczymy

Budzieszewice

Szkoła Podstawowa imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Budziszewicach (woj. łódzkie)

Polanka

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Polance (woj. małopolskie)

Tenczyn

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Tenczynie (woj. małopolskie)

Rola nauczyciela

Realizujemy swoje cele poprzez zatrudnianie na obszarach nieuprzywilejowanych nauczycieli, którzy przekazują swoją wiedzę dzieciom. Poza dydaktycznymi obowiązkami, Nauczyciele Fundacji są zobowiązani angażować się w projekty na rzecz społeczności lokalnej. Intencją Fundacji jest pobudzenie rozwoju społeczności, w której znajdzie się Nauczyciel, mądrze wspierający ucznia poprzez przedstawienie nowych perspektyw i szans.

Pożądany profil nauczyciela

Potencjał przywódczy

Inicjatywa, kreatywność i aktywność

Dostępność

Talent dydaktyczny

Doświadczenie

Znajomość lokalnej społeczności

Nauka języka obcego wymaga konsekwencji i długoterminowej pracy. Dlatego stawiamy na stabilną współpracę z zaufanymi nauczycielami. Oczekujemy, że nasi nauczyciele będą motywowali swoich podopiecznych do regularnego uczestniczenia w zajęciach, monitorowali postępy w nauce i rozliczali ich z zadań domowych. Dzięki wysokiej jakości nauczania, zajęcia odbywają się regularnie w wybranych placówkach przy niemal stuprocentowej frekwencji.

Roczna ocena nauczyciela dokonywana jest w oparciu o

Opinię dyrektora danej szkoły

Ankiety uczniów i rodziców

Ocenę realizacji projektów na rzecz społeczności lokalnej