top
     
 
Strona Główna
Mecenat Edukacyjny
Aktualności
Darowizny
Fundacja
Gdzie uczymy
Rada Honorowa
Zarząd fundacji
Media o nas
Partnerzy
Stypendia
Kontakt
RaportStrona Główna arrow Aktualności
Aktualności
Private Equity Dodgeball Tournament PDF Drukuj E-mail

W tym roku odmieniliśmy konwencję dorocznego wydarzenia charytatywnego i zamiast balu karnawałowego zorganizowaliśmy pod koniec lata turniej sportowy pod nazwą “Private Equity Dodgeball Tournament”. Tym samym 13 września 2014 roku w ośrodku sportowym Kahuna pojawiła się blisko setka przedstawicieli największych warszawskich firm, które stały się tego dnia naszymi darczyńcami. Gościliśmy pracowników: Advent International, Bridgepoint, Clifford Chance, Deloitte, Dentons, EY, mBanku, Mid Europa Partners, PwC oraz londyńskiego Warburg Pincus.

Każdy z uczestników otrzymał koszulkę w kolorze swojej drużyny i z własnym nazwiskiem. Przyszło im rywalizować pomiędzy sobą w grze drużynowej, którą większość z nas pamięta z czasów szkoły podstawowej - w zbijaku. Brzmi dziecinnie? Nic podobnego - prawdziwe emocje i duch rywalizacji towarzyszyły zawodnikom od samego początku rozgrywek. Szybkie, dwuminutowe mecze były pokazem zwinności, siły, celności, determinacji i sprytu. Każda z drużyn miała swojego trenera, który dawał wskazówki i pomagał stworzyć strategię pokonania drużyn przeciwnych. Na trybunach zebrały się rodziny zawodników i pozostali pracownicy firm obecnych na turnieju, aby oglądać i dopingować swoje drużyny. Po wyeliminowaniu przeciwników i wygranej w finale, pierwszy Private Equity Dodgeball Tournament wygrała drużyna Deloitte, której serdecznie gratulujemy!

Następnie przed uczestnikami turnieju wystąpił nasz były stypendysta, a obecnie student dwóch kierunków (prawa i ekonomii w trybie dziennym) - Krzysiek Knopp, który opowiedział niezwykle ciekawą i wartą uwagi historię swojej determinacji i pracowitości, a naszym gościom pokazał na własnym przykładzie, jak wartościowych młodych ludzi wspiera Fundacja. Później przyszła pora na zasłużony odpoczynek. Goście mogli się posilić pysznym lunchem, porozmawiać w atmosferze słonecznego sobotniego popołudnia przy stołach ustawionych w ogrodzie specjalnie na tę okazję. Dla tych, którym emocji było nadal za mało, przygotowaliśmy konkurs przeciągania liny, który znalazł swoich amatorów zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Sobota pod znakiem Private Equity Dodgeball Tournament odniosła ogromny sukces. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ich zaangażowanie w rywalizację i sportowe nastawienie oraz zapraszamy za rok!

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

 
Weekend motywacyjny 22-24.11.2013 r. PDF Drukuj E-mail

Zgodnie z tradycją jesienią przywitaliśmy naszych nowych Stypendystów w Warszawie. Uczniowie  przyjechali w piątkowe popołudnie i rozpoczęliśmy od warsztatów integracyjnych, w których poza   Stypendystami udział wziął także Prezes Fundacji, Cezary Pietrasik. Kilka godzin rozmów, zabaw,   opowieści i dzielenia się fascynującymi historiami zaowocowało nawiązaniem przyjacielskich relacji,   a nawet doszło do „odnalezienia bratniej duszy” – jak określiła to jedna z uczestniczek spotkania,   ponieważ odkryliśmy niesamowity zbieg okoliczności. Okazało się, że dwie nasze Stypendystki  (mieszkające odpowiednio na Podkarpaciu i Podlasiu) urodziły się tego samego roku, tego samego dnia i to w dodatku w Atenach! Szczególne podziękowania należą się tutaj Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju, które użyczyło nam jedną ze swoich sal, abyśmy mogli przeprowadzić warsztaty.

Sobota rozpoczęła się edukacyjnie – uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat technik szybkiego uczenia się i zapamiętywania, które odbyły się w kancelarii CMS Cameron McKenna. Następnie prawnicy z kancelarii poczęstowali wszystkich uczniów pyszną pizzą, a po obiedzie rozpoczęła się sesja motywacyjna. Podczas spotkania prawnicy i zaproszeni przedstawiciele innych zawodów opowiedzieli o swojej drodze do sukcesu, przygodach, udzielili wielu cennych rad i pokazali naszym Stypendystom spektrum możliwości, które daje dobre wykształcenie i uparte dążenie do celu. Naładowani pozytywną energią udaliśmy się do Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich, którego przepych olśnił wszystkich uczestników wycieczki. Dzień zakończył się koncertem zespołu Raz Dwa Trzy w Och-Teatrze.

Niedzielne przedpołudnie ponownie upłynęło pod znakiem warsztatów, tym razem z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych. Uczniowie z zainteresowaniem chłonęli wiedzę, którą będą mogli wykorzystać podczas prezentacji referatów w szkole, czy matury ustnej. Po szkoleniu ruszyliśmy w kierunku Starego Miasta i przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem popijając gorącą czekoladę. Podsumowanie weekendu i niestety jego koniec nastąpiły podczas wspólnego niedzielnego obiadu w restauracji, gdzie Stypendyści nie tylko zjedli obiad, ale także podzielili się z nami swoimi wrażeniami. Ponownie poczuliśmy, że weekendy motywacyjne mają swoją nieocenioną wartość i już czekamy na kolejny!

 
Lista stypendystów 2016/2017 PDF Drukuj E-mail

Z przyjemnością ogłaszamy Stypendystów naszej Fundacji w roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie gratulujemy wybranym uczniom!
Poza stypendium finansowym wypłacanym przez 10 miesięcy roku szkolnego, Stypendyści wezmą udział w zorganizowanym specjalnie dla nich w Warszawie „weekendzie motywacyjnym” w dniach 14-16 października 2016 r.

 

 1. Karolina Dulemba (woj. podkarpackie)
 2. Weronika Jagiełło (woj. świętokrzyskie)
 3. Jacek Jakubowski (woj. lubuskie)
 4. Martyna Kosatka (woj. łódzkie)
 5. Karol Kowalczyk (woj. warmińsko-mazurskie)
 6. Grzegorz Machula (woj. warmińsko-mazurskie)
 7. Joanna Matuszewska (woj. mazowieckie)
 8. Patryk Mirek (woj. małopolskie)
 9. Kornel Neumann (woj. lubuskie)
 10. Marzena Olejarz (woj. podkarpackie)
 11. Małgorzata Parzniewska (woj. kujawsko-pomorskie)
 12. Karolina Szczerbińska (woj. podlaskie)
 13. Katarzyna Turek (woj. śląskie)
 14. Jakub Wojciechowski (woj. świętokrzyskie)
 
Lista stypendystów 2017/2018 PDF Drukuj E-mail

Z przyjemnością ogłaszamy Stypendystów Fundacji Efekt Motyla w roku szkolnym 2017/2018:

1. Kamila Bała (woj. świętokrzyskie);
2. Jakub Bieleń (woj. podkarpackie);
3. Paulina Brzozowska (woj. podkarpackie);
4. Sandra Gajda (woj. śląskie);
5. Jakub Grabarczyk (woj. mazowieckie);
6. Klaudia Jankowska (woj. podkarpackie);
7. Adam Kasprzak (woj. wielkopolskie);
8. Andrzej Krawiec (woj. podkarpackie);
9. Hubert Krysztofiński (woj. łódzkie);
10. Wojciech Ogonowski (woj. mazowieckie);
11. Weronika Olszak (woj. dolnośląskie);
12. Agnieszka Ostrowska (woj. podlaskie);
13. Mikołaj Pielowski (woj. pomorskie);
14. Karolina Podkanowicz (woj. opolskie);
15. Patryk Połdiak (woj. podkarpackie);
16. Aleksandra Różańska (woj. łódzkie);
17. Iwo Szempruch (woj. pomorskie);
18. Natalia Szkleniarz (woj. śląskie);
19. Joanna Ścibior (woj. małopolskie);
20. Antoni Śmidoda (woj. dolnośląskie).

Serdecznie gratulujemy stypendystom!

 
Darowizna 1% z tytułu OPP PDF Drukuj E-mail

 Przekazując 1% swojego podatku na rzecz naszej Fundacji możesz wesprzeć finansownie dodaktowych lekcji języka angielskiego w Pciumiu, Trzebuni (woj. małopolskie), Budziszewicach (woj, łódzkie), Cekowie Kolonii i Kamieniu (woj. wielkopolskie) a także dziesiątkę naszych zdolnych Stypendystów. Aby przekazać 1% podatku wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT numer KRS: 0000233582 Przekazanie 1% Twojego podatku jest bardzo proste:


Kto może przekazać 1% swojego podatku?

 • ryczałtowcy – PIT 28
 • przedsiębiorcy – PIT 36
 • przedsiębiorcy-liniowcy - PIT 36L
 • pracownicy – PIT 37
 • gracze giełdowi – PIT 38
 • osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39
Przekazując 1% podatku nie musimy sami wpłacać pieniędzy na konto organizacji, ponieważ zrobi to za nas Urząd Skarbowy. Szczegółowe instrukcje Ministerstwa Finansów.
 
<< « start < wstecz 1 2 3 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 20