top
     
 
Strona Główna
Mecenat Edukacyjny
Aktualności
Darowizny
Fundacja
Gdzie uczymy
Rada Honorowa
Zarząd fundacji
Media o nas
Partnerzy
Stypendia
Kontakt
RaportStrona Główna arrow Gdzie uczymy
Gdzie uczymy
Budziszewice PDF Drukuj E-mail

budziszewice1.jpg


budziszewice2.jpg


Kontakt z gminą Budziszewice nawiązaliśmy dzięki pani Marzenie Lachowskiej. Mieszka w okolicy i działa tam na rzecz społeczności lokalnych. Państwo Lachowscy wyremontowali tam świetlicę oraz zapewnili nową salę informatyczną. Pani Marzena zaproponowała Nam wsparcie w kontaktach z tamtejszymi władzami. Gmina oraz gimnazjum pozytywnie przyjęły pomysł współpracy. Nauczyciela, Pana Jarosława Nowaka, znaleźliśmy dzięki kontaktowi jednej z założycielek fundacji, Katarzyny Rozenfeld.

Gmina Budziszewice leży w północno - zachodniej części powiatu tomaszowskiego. Przez teren gminy przebiega droga wojewódzka nr 715 relacji Brzeziny - Koluszki - Ujazd. Odległość od wielkomiejskich i regionalnych ośrodków przemysłowych: Tomaszów Mazowiecki - 18 km; Rawa Mazowiecka - 25 km; Piotrków Trybunalski - 34 km; Łódź - 39 km; Warszawa - 110 km.

http://www.budziszewice.net/

www.zsbudziszewice.szkolnastrona.pl

 
Ceków-Kolonia i Kamień PDF Drukuj E-mail

Ceków

cekow.jpg

Kamień

kamien.jpg

 

Kiedy w 2012 roku szukaliśmy nowej lokalizacji dla naszych zajęć, odezwała się do nas Pani Wioletta Bartosik, Dyrektor szkoły w Kamieniu z zapytaniem o możliwość zorganizowania w jej szkole dodatkowych lekcji języka angielskiego. Po sprawdzeniu wszystkich informacji, postanowiliśmy wesprzeć właśnie gminę Ceków-Kolonia. Na jej terenie leżą dwie szkoły ponadpodstawowe, w samym Cekowie i w Kamieniu. Szkoły nie są duże, więc w każdej z nich stworzyliśmy po jednej grupie zajęciowej, do której uczęszczają głównie uczniowie klas trzecich przygotowujący się do egzaminu końcowego. Lekcje prowadzone są przez szkołę językową Lingua Nova z Kalisza, z która kontaktujemy się poprzez koordynatora, Pana Łukasza Włodarka.

Gmina Ceków leży w południowo-wschodniej części Wielkopolski, w powiecie kaliskim, dolinie rzeki Swędrni i Żabianki.

Powierzchnia: 8819 ha (88,19 km2)

www.cekow.pl

www.zskamien.hekko.pl

www.gimcekow.republika.pl

 
Pcim i Trzebunia PDF Drukuj E-mail

W miejscowości Trzebunia oraz w samym Pcimiu już od lat finansujemy dodatkowe lekcje języka angielskiego, ponieważ porozumienie z aktywnie działającym Wójtem, Panem Danielem Obajtkiem zaowocowało udaną współpracą.  Gmina również pomaga szkołom poprzez współfinansowanie zakupu podręczników. Zajęcia prowadzą lektorzy ze szkoły językowej Lingualand z Krakowa. W roku szkolnym 2012/2013 uczyliśmy tam łącznie 57 uczniów.

Gmina Pcim położona jest w południowo-wschodniej części Beskidu Średniego, w powiecie myślenickim województwa małopolskiego. W skład gminy wchodzą trzy miejscowości: Pcim, Stróża i Trzebunia liczące łącznie ponad 10700 mieszkańców. Dogodne położenie czyni ją łatwo dostępną dla turystów, Pcim znajduje się przy trasie S7 (Zakopianka) w odległości 46 km od Krakowa i 61 km od Zakopanego. Położna przy tej samej trasie Stróża leży 7 km na północ od Pcimia. Stąd lokalną drogą można dojechać do Trzebuni, której centrum odległe jest od Stróży o 6 km.

www.gminapcim.pl

www.gimnazjumpcim.neostrada.pl

www.gimnazjumtrzebunia.edupage.org